Online diskusia: Dištančné vzdelávanie – ako technológiami posilniť nové formy učenia sa na pracovisku (14. 05. 2020)

Európska aliancia pre učňovskú prípravu  (European Alliance for Apprenticeships) bude aj napriek aktuálnej situácii pokračovať v dôležitých diskusiách medzi členmi a podporovateľmi učňovskej prípravy a zrealizuje niekoľko online diskusií.

14. mája od 12:00 do 13:00 SEČ bude prebiehať online diskusia (externý link) s názvom „Dištančné vzdelávanie – ako technológiami posilniť nové formy učenia sa na pracovisku”

zdroj: pexels.com

Poskytovatelia OVP v celej Európe museli pružne zareagovať na krízu COVID-19, zatvoriť školy na neurčito a prerušiť projekty obsahujúce odbornú prax. Poskytovatelia OVP sa snažia experimentovať a pripraviť online nástroje tak, aby mohli zabezpečiť dištančné vzdelávanie pre svojich študentov.

Každá z pripravovaných online diskusií ponúka príležitosť zdieľať názory, relevantné vstupy a v neposlednom rade možnosť klásť otázky a zapájať sa do diskusie. Online podujatia budú prebiehať formou panelovej diskusie, na ktorej sa zúčastní moderátor,  zástupcovia medzinárodných organizácií a odborníci z praxe.  

Informácie o panelistoch, programe a samotnú registráciu nájdete na EPALE, elektronickej platforme vzdelávania dospelých v Európe.